banner

EGYPT

Rezervujte si dovolenku v Egypte s Orex Travel!

EGYPT

Egypt je krajina na Sinajskom polostrove a v severovýchodnej Afrike, ktorú obmýva Červené a Stredozemné more. Hraničí s Palestínou, Izraelom, Líbyou a Sudánom. Hlavným mestom je Káhira.

Krajina je medzi turistami obľúbená pre dovolenovú kombináciu tvorenú z pláží, potápania a širokej ponuky výletov. V Egypte sa zrodila najstaršia civilizácia na svete, vďaka ktorej sa v krajine zachovalo množstvo starovekých pamiatok a jeden zo "7 divov sveta" - pyramídy v Gíze. Rôzne výletné programy umožnia každému hosťovi ponoriť sa do dávnej histórie krajiny a spoznať bohatú miestnu kultúru. Len v Egypte môžete obdivovať majestátnosť pyramíd a sfingy, navštíviť pravý orientálny trh a spoznať krásy jedinečného podmorského sveta.

Egyptské letoviská obmýva jedno z najteplejších a najslanších morí na svete. Severná pologuľa je domovom rozmanitých koralov a morského života, aký nemá obdobu.

Klimatické podmienky

Egypt sa nachádza v tropickom a subtropickom podnebnom pásme, pre ktoré sú charakteristické horúce a suché letá s teplotami až +35 °C v Sharm el-Sheikh a Hurghade a mierne a vlhké zimy s teplotami až +22 °C. Dovolenková sezóna trvá od novembra do marca.

Vysoké teploty sa počas dovolenkovej sezóny dobre znášajú vďaka minimálnym zrážkam (nízka vlhkosť).

Zvláštnosťou podnebia je kolísanie teplôt v púšti (od mínusových teplôt v noci až po +45 °C cez deň). Na jar sa môžu vyskytnúť piesočné búrky.

Teplota vody v Stredozemnom mori je približne +26 °C v lete a +16 °C v zime, zatiaľ čo v Červenom mori je +28 °C v lete a +23 °C v zime. Dovolenka na pobreží Červeného mora je preto dostupná po celý rok.

Obľúbené regióny Egypta pre cestovateľov

Najobľúbenejšie regióny v Egypte

LETECKÉ SPOLOČNOSTI

Bez ohľadu na to, kam plánujete svoju cestu, vždy vám ponúkneme pohodlný let.

PROFESIONÁLI V CESTOVNOM RUCHU

V každej destnacii vás privíta, odprevadí do rezervovaného hotela a počas vašej dovolenky sa o vás postará ochotný personál OREX Travel.

DOPRAVNÉ SPOLOČNOSTI

Cestu do hotela podľa vlastného výberu si užijete v bezpečných a pohodlných autobusoch.