banner

Zátoka Soma

ZÁTOKA SOMA

Všeobecné informácie
 

Mladé letovisko - 45 km od letiska Hurghada. Žiadne osady, len hotely, obchody, bary a reštaurácie, obklopené púšťou, morom a horami. Biele piesočnaté pláže, koralové útesy, päťhviezdičkové hotely a vysoká úroveň služieb sú to, čo potrebujete pre skvelú dovolenku. Najväčšie centrum thalassoterapie v krajine ponúka celý rad masáží a hydroterapie.

Zátoka Soma je rajom širokých piesočnatých pláží a bohatých koralových útesov. Je to miesto pre luxusnú dovolenku, preto majú takmer všetky hotely v Soma Bay najvyššie hviezdičkové hodnotenie. Zastúpené sú tu takmer všetky špičkové hotelové siete. 

Areály 5-hviezdičkových hotelov sú rozľahlé, zelené a majú dobre vybudované zázemie, kde si môžete užiť všetky aktivity, ktoré počas dovolenky potrebujete, bez toho, aby ste museli opustiť areál hotela. Letovisko je obklopené púšťou, takže do Hurghady sa môžete vydať len na výlet.

Podnebie a pláže
 

Počasie v Somskom zálive umožňuje opaľovanie a kúpanie počas celého roka, ale najpriaznivejšie teploty sú v polovici apríla. Pláž v zálive Soma je piesočnatá s plytkým pobrežím a dlhými pontónovými mostíkmi. Podvodná jaskyňa na útese Abu Soma je hlavnou turistickou atrakciou. Môžete tu vidieť barakudy, raje, útesové žraloky a murény.  

Prehliadky so sprievodcom
 

Milovníkov pevnostných stavieb zaujme výlet do osmanskej pevnosti El-Quseir zo 16. storočia. Tí, ktorí chcú spoznať život beduínov, budú pozvaní na večeru a predstavenie v dedine uprostred púšte. Z každého hotela v egyptskom Sómskom zálive môžete navštíviť lomy Mons Claudianus a Mons Porphyrites, kde sa ťažil porfýr a žula.

Ak sa rozhodnete pre výlet loďou, môžete sa vydať na ostrov Abu Nachish, obklopený koralovým útesom. Zaujímavá bude prechádzka Údolím kráľov, ktoré tvoria hrobky v starovekých útesoch Téb. Naskytá sa aj možnosť ísť do Luxoru, aby ste pochopili, ako vyzeralo staroveké egyptské mesto zvnútra, pozrieť si obrovské sochy mnemonských kolosov medzi pieskom, navštíviť kláštor svätého Pavla, postavený okolo skál, kde svätec žil asi 100 rokov.