banner

Sahl Hasheesh

SAHL HASHEESH

Všeobecné informácie
 

Elitný rezort, ktorý stelesňuje to najlepšie z arabského luxusu. Nachádza sa 18 km od letiska Hurghada. Ideálny pre turistov zvyknutých na vysokú úroveň služieb a pohodlia. 12 km najčistejších piesočnatých pláží, hotelové komplexy, golfové ihriská, fontány, vodné kanály a lagúny. Hlavnou zásadou, na ktorej bol tento rezort postavený, je "Neubližovať prírode".

Vďaka rozvinutej infraštruktúre sú výlety do Sahl Hasheesh obľúbené u mladých párov, rodín s deťmi, milovníkov golfu a potápania.

Podnebie
 

Sahl Hasheesh sa teší slnečným dňom v zime aj v lete. Počas relatívne chladných mesiacov (december až marec) je teplota vody v zálive Sahl Hasheesh +21-22 °C a teplota vzduchu sa pohybuje okolo +21-24 °C. V ostatnom čase sa vzduch zohreje na +25-31 °C a voda na +24-28 °C.

Rekreácia
 

Pri ceste do Sahl Hasheesh sa turisti rozhodujú predovšetkým pre pasívne trávenie času na pláži. Priestranné, nepreplnené pláže letoviska sa vyznačujú dokonalou čistotou, jemným pieskom, výborným výhľadom na more a plytkým pobrežím, ktoré je vhodné najmä pre malých turistov. Za zmienku stojí aj možnosť výletu loďou s čistým dnom, na ktorom môžete obdivovať a fotografovať koraly a iných obyvateľov hlbokých morí.