banner

Makadi Bay

MAKADI BAY

Všeobecné informácie
 

Makadi Bay Resort sa nachádza v malebnej oblasti 35 km od Hurghady. Vzdialenosť od osád ponúka prvotriednu dovolenku ďaleko od ruchu veľkých letovísk.

Makadi Bay sa považuje za luxusný rezort. Má vynikajúce zázemie, ktoré tvoria najmä 4 a 5-hviezdičkové hotely so službami na európskej úrovni. 

Krátka vzdialenosť od Hurghady umožňuje častý prístup do centra mesta a nákupy na trhoch a v supermarketoch. Veľkou výhodou Makadi je, že hotely sú súčasťou jedného "súboru" s prepojenými priestormi.

Potápanie
 

V zálive Makadi sa nachádzajú 2 koralové útesy: centrálna pláž a ostrov Abu Nachish. Pri hĺbkovom ponore možno v blízkosti prvého z nich vidieť murény a útesové žraloky, pri povrchovom ponore zasa pestrofarebné koraly a ryby. Druhý útes obklopuje ostrov, ale prúdy sú dostatočne silné, takže potápanie je možné len pod dohľadom inštruktora. Ďalším obľúbeným útesom v zálive Makadi je ostrov Giftun. Teplota vody v tomto zálive nikdy neklesá pod +20 °C, takže plávať a objavovať podmorský svet môžete po celý rok.

Zábava a výlety
 

Počasie v zálive Makadi umožňuje výlety počas celého roka, hoci v letných mesiacoch môžu byť menej príjemné kvôli vysokým teplotám vzduchu.

Výlet do Makadi Bay by sa nemal obmedzovať len na more a pláž. Ponúkajú sa výlety na rôzne exkurzie, do vodného parku, akvária a na windsurfing. Trojhodinová prehliadka púšte na džípoch alebo štvorkolkách je zaručeným adrenalínovým zážitkom. Ak si chcete užiť príjemnejší výlet loďou, prenajmite si jachtu alebo sa plaťte loďou so sklenenými panoramatickými oknami. Je to skvelý spôsob, ako vidieť podmorský svet pre tých, ktorí sa boja potápania.