banner

Hurgada

HURGADA

Všeobecné informácie


Hurghada je prvé egyptské letovisko, ktoré víta návštevníkov z celého sveta. Stále je najnavštevovanejšou turistickou destináciou na pobreží Červeného mora. Krásne piesočnaté pláže lákajú milovníkov vodných športov, ako je surfovanie, windsurfing, kitesurfing, plachtenie a potápanie.

Turistická infraštruktúra Hurghady je dobre rozvinutá a všetko je pripravené na strávenie dobrej dovolenky. Široký výber hotelov rôznych kategórií a koncepcií ponúka pokojnú, útulnú dovolenku pre rodiny s deťmi aj hlučný hotel pre aktívnych mladých ľudí.

Hurghada sa nachádza 500 km juhovýchodne od hlavného mesta Egypta Káhiry. Letovisko sa skladá z troch častí: staré mesto (El-Dahar), nové mesto (Sakkala) a reťaz hotelov tiahnuca sa od juhu na sever, ďaleko za hranicami mesta.

Potápanie
 

Mnoho ľudí prichádza do Hurghady kvôli potápaniu. Podmorský svet je plný pestrofarebných rias, rýb a koralov, pričom na niektorých miestach sa útesy týčia až k pobrežiu. V meste sú školy potápania pre začiatočníkov a podmorské safari v najkrajších častiach Červeného mora.

Výlety


V meste sa oplatí navštíviť starú štvrť El-Dahar, pozrieť si najväčšiu mešitu v meste El-Mina, navštíviť Námorné múzeum a nakúpiť jedinečné suveníry na miestnom trhu.