banner

Kemer

KEMER

Základné informácie

Je to mesto, v ktorom sa harmonicky spájajú more, slnko, história a príroda. Je to malé, útulné a moderné letovisko vzdialené 42 km od Antalye. Nachádza sa v ekologicky čistej oblasti v národnom prírodnom parku. Kemer má mnoho luxusných, ale útulných hotelov a prekrásnu horu Tahtalı (Tahtalı Dağı). Kemer je z jednej strany obklopený pohoriami Taurus, pokrytými voňavými borovicami či kvitnúcimi citrusovými sadmi a z druhej strany krištáľovo čistými plážami, ocenenými Modrou vlajkou. Pobrežné vody v Kemeri spĺňajú vysoké štandardy kvality a sú ideálne na bezpečné kúpanie.

Príletové letisko sa nachádza v Antalya. Vzdialenosť od letiska do hotelov v letovisku je 40 až 70 km.

Klimatické podmienky

Napriek 300 slnečným dňom v roku má Kemer inú mikroklímu ako zvyšok pobrežia. Vďaka ochrane borovicových lesov tu teplota vzduchu nie je taká vysoká a večery sú príjemne chladné. Kúpacia sezóna v Kemeri trvá od mája do októbra. Za najteplejší mesiac sa považuje august s priemernou teplotou vzduchu +36 °C a vodou zohriatou až na +27 °C.

Pláže a hotely

Pobrežie Kemeru je relatívne rozdelené na dve plážové oblasti. Mestská pláž s jemnými kamienkami ponúka veľa príležitostí na rôzne vodné športy, ako aj na jachting v Stredozemnom mori. Druhá, piesočnato-kamienková pláž, je obklopená citrusovými stromami a je vhodná na pasívny oddych. Väčšina hotelových pláží je pokrytá pieskom, ale priamo pri brehu sa nachádza štrk, ktorý dodáva vode pôsobivú čistotu.

Kemer sa skladá zo šiestich letovísk - Kemer, Beldibi, Goynuk, Kiris, Tekirova a Chamjuva. Bez ohľadu na zvolenú lokalitu sú miestne hotely (od malých penziónov až po päťhviezdičkové komplexy) sústredené najmä v prvej línii, priamo na pláži.

V okolí Kemeru môžete navštíviť ruiny starovekých miest Olympus a Phaselis, ktoré boli útočiskom pirátov už v 3. storočí pred naším letopočtom. Môžete tu vidieť staroveké akvadukty, amfiteátre, baziliku, kúpele, hrobky a sarkofágy. Milovníci aktívneho života ocenia širokú ponuku vodných športov, najmä potápanie a rafting, výlety na jachte a safari na džípoch. Večer sa odporúča prechádzať sa po mnohých obchodoch, baroch a reštauráciách a v noci navštíviť najlepšie diskotéky v regióne.

Nudiť sa nebudú ani rodiny s deťmi. V Kemeri sa nachádza malý aquapark s vodnými atrakciami, šmykľavkami a vodopádmi, ako aj rôzne kaviarne a bary s občerstvením.

Dovolenku v Kemeri odporúčame rodinám aj milovníkom aktívneho oddychu. Mierne podnebie, čistý horský vzduch, vôňa borovíc a kvitnúcich rastlín majú pozitívny vplyv na nervový systém a celkové zdravie dovolenkárov.

Čo robiť v Kemeri

Dovolenkári sa môžu zúčastniť na výletoch po mori, autobusových výletoch alebo kombinovaných výletoch. Jedným z najobľúbenejších výletov je Demre - Myra - Kekova.

V Kemeri si turisti môžu vychutnať aj safari na štvorkolkách, vodný park, predstavenia s delfínmi, nočné diskotéky, jazdu na pirátskej jachte, kúpanie na otvorenom mori, turecké kúpele (hammam) a širokú škálu obchodov so suvenírmi, šperkami, textilom a koženým tovarom.